Вибір клею компанією Levypinta для застосування у важких умовах

Продукція компанії Levypinta Finland має дуже високу зносостійкість. Kiilto постачає відповідний клей для цих продуктів безпосередньо зі свого заводу.

«Kiilto була залучена до процесу виробництва відтоді, відколи ми почали випускати плити. Плідна співпраця між нашими компаніями здійснюється зараз і продовжуватиметься в майбутньому. На ринку є багато постачальників клеїв, але ми хотіли обрати вітчизняний продукт із гарантованою доставкою», — говорить Юха Уусітало, керуючий директор компанії Levypinta Finland Oy, що розташована в місті Оулу.

Компанія Levypinta, що заснована в 2013 році, виробляє товари, призначені для використання у місцях, в яких матеріали поверхні повинні мати високу зносостійкість. Компанія виготовляє ламіновані меблеві щити для виробників спеціалізованих меблів, які в свою чергу постачають меблі для готелів, шкіл, лікарень, дитячих садків та інших громадських місць, а також для суднобудівної галузі.

Як основу для своєї продукції компанія Levypinta використовує щити, що постачаються фінськими компаніями Koskinen Oy та Formica. ДСП, МДФ або березова фанера, покриті ламінатом, використовується для формування конструкції виробів.

Правильний продукт для правильного місця розташування

Levypinta експлуатує дві лінії для нанесення покриттів, де ламінат приклеюється клеєм Kestopress 3200 V від Kiilto.

«Клей спеціально розроблений для ламінування та фанерування. Він відповідає критеріям щодо водостійкості та якості повітря в приміщенні, і придатний для виробничого циклу компанії в плані часу відкритої витримки клею, тривалості пресування та температури. Правильний продукт і правильний процес були підібрані під час випробування» , — говорить Тімо Ахонен , регіональний менеджер регіону Оулу компанії Kiilto Oy.

Процес повинен бути швидким, оскільки Levypinta обробляє сотні тисяч квадратних метрів щитів щорічно. Виробництво переважно здійснюється у Фінляндії і постійно зростає.

«Ми почали працювати в 2013 році, коли у нас був лише один працівник. Зараз на підприємстві працюють 11 осіб. У 2015 році наш оборот склав 3,3 мільйони євро», — каже пан Уусітало.

Розпочати співпрацю було легко, адже пан Ахонен знав ключових людей у компанії Levypinta впродовж майже 20 років.

Злагоджені і швидкі процеси

Виробництво здійснюється 52 тижні на рік, і Kiilto щотижня постачає компанії Levypinta 1-2 контейнери з клеєм вагою 1 000 кг.

«Клей не зберігається, він завжди постачається свіжим із заводу. Контейнери доставляються в місто Оулу безпосередньо з заводу в місті Лемпяаля. Клієнт замовляє продукти безпосередньо з центру замовлень Kiilto, що робить цей процес швидким і простим та виключає посередників», — каже пан Ахонен.

Співпраця стала ефективною та гнучкою дуже швидко.

«Ми проводимо зустрічі лише тоді, коли в цьому дійсно є потреба, але коли все йде як по маслу нам не потрібно зустрічатися», — жартує пан Уусітало.

Однак, якщо така потреба існує, між компаніями добре налагоджена комунікація, а офіс продажів Kiilto знаходиться на відстані всього одного кілометра.

Те, що у нас є вітчизняний постачальник з ефективним відділом досліджень та розробки і лабораторіями, є дуже позитивним чинником. Коли виникають проблеми, добре мати партнера поряд.

Kestopress 3200 V

  • Kestopress 3200 V – це клей на основі ПВА, який відповідає вимогам до водостійкості D3 та пожежної класифікації IMO Part 5, що є характерним для суднобудівної галузі. Крім того, клей відповідає вимогам фінської класифікації якості повітря у приміщенні M1.
  • Kestopress 3200 V ідеально підходить для швидкого пресування, особливо у випадку ламінування, фанерування та використання термопресу.

www.levypinta.fi


Photos: Timo Heikkala