Клей Kiilto усуває шкоду, якої заподіюють хімічні речовини

Підозра впливу ізоціанату поклала початок розробці нового клейового розчину для виробництва елементів ванної кімнати компанії Parmarine Oy.

Ще декілька плиток для основи і все готово. Укладальниця плитки Ілона Салама наносить новий клей Kiiltoflex FP 1000 на стінку елемента ванної кімнати площею 6 м2. Його замовили для житлового будинку, що будується в місті Лахті.

«Це готовий клей швидкого висихання. Зклеювання можна починати майже одразу», – каже пані Салама.

Є також й інша причина для її задоволення. Хоча більш ранній 2-компонентний поліуретановий клей Kiilto має відмінні властивості й досі використовується в автоматизованій роботі з плиткою для ванної кімнати на фабриці, виникла підозра, що його прискорювач затвердіння піддає працівників впливу ізоціанату в тісному просторі, де немає достатнього повітрообміну. Тепер ця небезпека усунута.

Виробничий директор компанії Parmarine Йоона Янтті задоволена кінцевим результатом розробки продукту.

Альтернатива індивідуальному захисту

Експерт з Інституту гігієни праці Фінляндії декілька років тому виконав вимірювання на заводі Parmarine і рекомендував використовувати респіратор з примусовою подачею повітря для тих працівників, які працюють з елементами для ванної кімнати. Крім працівників, які укладають плитку, ризику впливу також піддавалися електрики та монтажники арматури, які працювали у нещодавно облицьованих плиткою приміщеннях.

«Це досить неприємно користуватися засобом індивідуального захисту впродовж цілого дня. Необхідно було знайти альтернативу, щоб усунути вплив ізоціанату», — каже Йоона Янті, начальник виробництва Parmarine.

Parmarine поставила перед своїм довгостроковим постачальником Kiilto завдання з розробки абсолютно нового рішення. Властивості нового продукту мали бути порівнюваними з властивостями попереднього продукту, який вважався хорошим. Він не повинен був розтікатися, а час відкритої витримки клею мав бути достатнім для того, щоб запобігти висиханню клею до укладання плитки. Клей також повинен був легко наноситися.

Участь робітників-укладальників у процесі розробки

Група з розробки продуктів компанії Kiilto відшукала нові сировинні матеріали з різних країн і зробила декілька тестових варіантів. Компанія Parmarine брала участь у роботі з розробки, випробовуючи клеї з дослідних партій та збираючи відгуки про них від своїх укладальників плитки. Думка користувачів мала велике значення у визначенні властивостей кінцевого продукту.

«Працівник є найважливішою ланкою в цьому ланцюгу. Якщо клей не працює, це уповільнює роботу та зменшує продуктивність», — додає регіональний менеджер Юха Раісала з Kiilto.

На новий клей для плитки від Kiilto припадає приблизно 80% клею, який Parmarine використовує для ручного облицювання плиткою.

Йоона Янті високо цінує співпрацю з Kiilto і досягнутий кінцевий результат.

«Це був чудовий проект, оскільки ми досягли своєї мети, а наші співробітники більше не піддаються впливу ізоціанату. Крім цього, однокомпонентний продукт не створює зайвих проблем, оскільки його не потрібно змішувати і він не утворює відходів клею. Затирання швів можна розпочинати відразу після приклеювання плитки. Ми змогли удосконалити багато процесів воднораз».

Продукти змінюються відповідно до потреб клієнтів

Пан Раісала підкреслює задоволення потреб та побажань замовника у процесі розробки продукту.

«Ми завжди прагнемо реагувати на запити клієнтів. Коли обладнання та методи клієнтів змінюються, це створює потребу в різних видах продукції. Наприклад, якщо потрібен густіший клей, або клей, що сохне швидше чи повільніше, ми слухаємо замовника та адаптуємо продукт до його потреб наскільки це можливо».

Фото: Гаррі Нурмінен

ПОВНИЙ ТЕКСТ СТАТТІ ДОСТУПНИЙ В ЖУРНАЛІ ДЛЯ КЛІЄНТІВ KONTAKTI

Parmarine Oy

  • Провідний виробник монтажних елементів для ванних кімнат та вогнетривких дверей для суден
  • Близько 300 співробітників працюють на сучасних заводах, розташованих у містах Форсса та Леппявірта.
  • Оборот у 2015 р. – 41 млн євро
  • Перші елементи ванної кімнати були виготовлені в 1968 р.
  • Parmarine Oy стала окремою компанією, незалежною від Parma Oy в 1996 р.
  • Елементи ванної кімнати постачаються, переважно, для житлових будинків, будинків рядової забудови, готелів, пансіонатів та палат лікарень
  • Основні ринки збуту — Фінляндія та Норвегія, а також Швеція
  • Компанією володіє Eastern Pretech PTE Ltd, яка входить до міжнародної групи компаній NSL Group