Великий крок для однієї сім'ї

Сімейний бізнес у сільській місцевості в Латвії піднявся на перше місце у своїй галузі з допомогою Kiilto.

У сонячному небі над фабрикою Kokapstrādes Group повільно пливуть хмари. У повітрі присутній запах соснової смоли. На виробничій лінії заводу комп'ютер виконує сканування дощок і креслить на дисплеї гілки, які потрібно видалити. На іншому кінці лінії виходять чистообрізні безсучкові дошки, готові до поставки на заводи в Європі та Китаї. Там матеріал використовується для виготовлення рам для вікон та дверей.

На вершині резервуара для води посеред території заводу видніється гніздо лелеки. Тут у сільській місцевості Латвії в цьому немає нічого дивного.

«Птахів тут зараз немає, вони вже відлетіли до Єгипту», — сміється Лаймоніс Онзульс, який заснував компанію близько 20 років тому.

Він розповідає, що це гніздо використовує вже друге покоління лелек. Зміна поколінь відбувається також і на заводі. Посаду директора зараз обіймає дочка пана Онзульса, Лінда Грінберга.

Лаймоніс Онзульс заснував бізнес у 1994 році. Посаду директора зараз обіймає дочка пана Онзульса, Лінда Грінберга.

Kokapstrādes Group

  • Kokapstrādes Group, що розташована в с. Берзауне, Латвія, спеціалізується на виготовленні чистообрізних дошок, що використовуються у виробництві віконних і дверних рам.
  • Продукція експортується до Італії, Німеччини, Франції та Китаю.
  • На підприємстві працює 200 осіб.
  • Річний оборот становить близько 9,5 млн євро.
  • Лаймоніс Онзульс заснував бізнес у 1994 році. Посаду директора зараз обіймає дочка пана Онзульса, Лінда Грінберга.
  • Kokapstrādes Group повністю належить сім'ї Онзульс.

Пані Грінберга керує бізнесом з перспективним майбутнім. Вона нещодавно інвестувала близько чотирьох мільйонів євро в нову виробничу лінію, яка була запущена рік тому у вересні. Реконструкція зробила завод найсучаснішим у його галузі в Європі, але такий стрибок також мав певні ризики.

«Були ознаки того, що великий німецький виробник мав проблеми з відповідним процесом. Для нас було важливим, щоб Kiilto перевірила наші зразки з самого початку», — пояснює пані Грінберга.

Kiilto запевнила, що склеювання заготовок працює на новій виробничій лінії.

Чистообрізні дошки Kokapstrādes Group використовуються для виготовлення віконних та дверних рам на багатьох заводах у Європі та Китаї.

Конкурентна переваги з якістю

Пані Грінберга зазначає, що оновлення було спрямоване на ефективніше виробництво та забезпечення однакової якості.

«Нам доводилося працювати майже 24 годин на день, сім днів на тиждень, тому що виробництво було повільним. Нічні зміни були не дуже продуктивними, а якість теж не була однаковою», — каже пані Грінберга.

Вона пояснює, що в Латвії діє близько десяти їхніх конкурентів, які пропонують такий самий рівень якості. Тепер Kokapstrādes Group виділяється з решти своєю більш рівномірною якістю. У найближчі роки вона зосередиться на збільшенні власної частки ринку для латвійських виробників. Декілька важливих замовників зараз говорять, що хочуть купувати пиломатеріали в Kokapstrādes.

Минулого року міністерство сільського та лісового господарства Латвії удостоїло підприємство нагороди «Золота соснова шишка». Нею нагороджують найбільш інноваційне підприємство у галузі лісового господарства.

«Те, що ми можемо забезпечити успіх такої компанії за допомогою нашої продукції є важливо також для нашого власного авторитету», — каже Каспарс Вінтерс, керуючий директор компанії Kiilto Latvija.

«З усіх витрат на виробництво частка клею досить невелика. Однак, якщо на виробничій лінії не буде використовуватися найбільш відповідний тип клею, можуть легко виникнути проблеми і збільшитися витрати», — пояснює пан Вінтерс.

Коли Kiilto гарантує, що клей працює на виробничій лінії, клієнт може зосередитися на інших питаннях, каже Каспарс Вінтерс, керуючий директор компанії Kiilto Latvija.

Лабораторне ноу-хау з Фінляндії

Kokapstrādes Group регулярно проводить випробування своєї продукції в лабораторії Kiilto, і зараз вона також будує свою власну випробувальну лабораторію.

«Ми маємо намір направити в Kiilto до Фінляндії своїх співробітників, щоб перейняти ноу-хау, пов'язані з діяльністю лабораторії», — розповідає пані Грінберга.

Перед запуском цієї нової лінії ми вже мали хороший досвід співпраці з Kiilto. Справа не лише в купівлі та продажу. Я б хотіла бачити нас радше партнерами.

Вести бізнес не завжди просто. Деякий час тому на об'єкті Kokapstrādes Group виникла пожежа, коли там була встановлена нова лінія.

Але пожежа не зупинила зростання сімейного бізнесу. Коли дим розвіявся, лелеки теж повернулися до свого гнізда.

Фото: Нора Кревнева

ОРИГІНАЛЬНИЙ ТЕКСТ СТАТТІ ДОСТУПНИЙ В ЖУРНАЛІ ДЛЯ КЛІЄНТІВ KONTAKTI