Нова ера гідроізоляції

Спеціалісти компанії SJM-Team Oy використовують метод розпилювання для гідроізоляції стін ванної кімнати в будинку для людей похилого віку, який будується у місті Клауккала, Фінляндія.

Безперервний звук розпилювачів високого тиску заповнює повітря на будівельному майданчику в місті Клауккала. Будівництво нового будинку для людей похилого віку буде завершено наступного літа, а до цього потрібно виконати гідроізоляцію 57 ванних кімнат. Директор компанії SJM-Team Юссі Лунден бере розпилювач в руки і швидко наносить гідроізоляційну мембрану на стіну. Через 15 хвилин перша ванна кімната гідроізольована і після висихання готова до облицювання плиткою.

«Якби я використовував валик, це зайняло б три години», — говорить Юссі Лунден і переходить до наступної ванної кімнати.

Гідроізоляція 57 ванних кімнат за допомогою розпилювача займе всього декілька днів, а з використанням валика — місяць. Це підтверджує швидкість методу розпилення.

Найбільшою перевагою методу розпилення є економія часу. А, як ми всі знаємо, на будівельних майданчиках час — це гроші.

На думку пана Лундена, розпилення — ідеальне рішення для великих будівельних проектів. Минулого року компанія SJM-Team виконала гідроізоляцію 10 000 квадратних метрів методом розпилення.

«Метод розпилення незручний для будівництва сімейних будинків. Одне лише обладнання потребує великих капіталовкладень. А ще потрібно навчитися його правильно використовувати — тут все не так просто», — говорить він. Навіть спеціалістам компанії SJM-Team потрібна була практика.

«Потрібен був певний час, щоб освоїти цей метод. Спочатку ми використовували занадто багато гідроізоляційної мембрани. За шість місяців ми вдосконалили свої вміння, щоб отримувати правильну товщину шару. Тепер розпилення — це швидка, рутинна робота», — говорить пан Лунден.

Цілком очевидно, що у великих будівельних проектах розпилення заощаджує час. І чим частіше ви виконуєте розпилення, тим більше ви вдосконалюєте свої вміння.

«Готовий, розпилений шар гідроізоляційної мембрани відповідає абсолютно таким самим вимогам, що й шар рулонної мембрани. І, звичайно ж, товщина і міцність на розтягування мембрани мають відповідати встановленим стандартам», — говорить пан Лунден.

Компанія SJM-Team використовувала метод розпилення також з мембраною Kiilto Kerafiber.

Сильне партнерство

За словами директора компанії SJM-Team Юссі Лундена, вони зацікавились методом розпилення вже багато років тому.

«Сеппо Малену, засновнику компанії SJM-Team, який багато років мав справу з фарбами та фарбуванням, стало цікаво, чому такий популярний метод розпилення не використовувався для гідроізоляції. Сеппо Мален зазначив, що, наприклад, у фарбуванні човнів розпилення стало надзвичайно швидким і зручним способом виконання роботи. А в сфері гідроізоляції роботи все-ще виконуються валиком. Ми звернулися до компанії Kiilto, і після ретельної науково-дослідної роботи ми тепер маємо гідроізоляційну мембрану, що наноситься методом розпилення», — говорить Юссі Лунден.

«Компанія Kiilto взяла до уваги нашу думку та зауваження. Я вірю, що така співпраця та взаєморозуміння приносять користь обом компаніям. У нас була можливість висловити наші погляди, і тепер у нас є продукт, який нам подобається. Ми надали компанії Kiilto цінну інформацію про те, як продукт працює безпосередньо на об'єкті».

Цінна співпраця

До сьогоднішнього дня компанія SJM-Team використовувала у своїх проектах переважно мембрану Kiilto Kerafiber. За словами Юссі Лундена, Kerafiber добре підходить для розпилення. Але тепер компанія Kiilto випустила також альтернативний продукт — гідроізоляційну мембрану, що висихає ще швидше — Kiilto KeraPro.


Дізнатися більше Історії наших клієнтівKiilto KeraPro

Швидкосохнуча гідроізоляційна мастика Kiilto KeraPro висихає швидше, ніж традиційні гідроізоляційні мембрани, навіть при нанесенні валиком. Перший шар гідроізоляційної мастики KeraPro висихає уже через 1 годину, а другий — через 2 години, тому гідроізоляція ванних кімнат виконується швидше, ніж будь-коли, навіть у складних умовах.


Науково-дослідна робота компанії Kiilto базується на потребах клієнта. Перед випуском нового продукту він перевіряється професіоналами на місці виконання робіт. Розробка гідроізоляційної мастики швидкого висихання Kiilto KeraPro також здійснювалася у співпраці з фахівцями у галузі будівництва з усієї Фінляндії.